Styrelsen

Villa Solhaga
Gräsavägen 1
02700 Grankulla

 

Johan Hjelt
Ordförande

Tfn 0400 315 170
johan.hjelt@gmail.com

 

 

Andréa Sjöström
Styrelsens sekreterare
VD Lyan ab/ Chef för småbarnspedagogiken

Tfn 050 300 3531
andrea.sjostrom@bensow.fi

 

Barnskyddsverksamheten

Villa Solhaga
Gräsavägen 1
02700 Grankulla

 

Maj Estlander
Verksamhetschef för den förebyggande barnskyddsverksamheten

Tfn 040 755 8087
maj.estlander@bensow.fi

 

 

 

Emelie Hindsberg-Lipponen
Ansvarig för Min stig 

Tfn 044 989 4087
emelie.hindsberg-lipponen@bensow.fi

 

 

Julia Kilpelä (moderskapsledig)
Sakkunnig, förebyggande barnskydd

 

Heidi Palmu
Sakkunnig handledare i Min stig

Tfn 044 238 5958
heidi.palmu@bensow.fi

 

 



Eva Svensson
Sakkunnig handledare i Min stig

Tfn 041 313 2053
eva.svensson@bensow.fi

 

 

Småbarnspedagogik

Lyan Ab

Gräsavägen 3-5
02700 Grankulla

 

Daghemmet Lyan

 

 

Daghemmet Grytet
 

Andréa Sjöström
VD och föreståndare för Lyan ab

Tfn 050 300 3531
andrea.sjostrom@bensow.fi

Stora Lyan

040 4810077
harar.kaniner@bensow.fi

bjornar.bamsar@bensow.fi

(09)849 31310

Lilla Lyan

040 8099797
lilla.lyan@bensow.fi

(09)849 31312

 

 

Anna Sonck-Räihä
Föreståndare för Grytet

Tfn 050-356 5443
anna.sonck-raiha@bensow.fi

Grävlingar och Hermeliner

040 196 9009

Södra Heikelvägen 5
02700 Grankulla